Salı, Aralık 04, 2012

EVDE YILBAŞI MUCİZELERLE DOLU OLABİLİR..

Yılbaşı gecelerinin evrensel anlamı; yeni bir yılın başlıyor olması,tüm dünya  kafa kafaya vermiş,kendi boylamında geceyarısı olmasını bekliyor,tüm gün herkes aynı şeyi düşünüyor..Kaç yaşındaysanız o kadar yılbaşınız var demektir ve her yıl saat bir kereliğine geceyarısı ve yeni yıl için çaldığında her yıl aynı heyecanı kalbinizde hissediyorsanız coşkuya katılmak için hazırsınız..

Saatin son “ding dong” u sanki bize, yeni dilekler için bir saniyeye sığan telaşlı bir fırsat verir.Hani ne yapacağımızı şaşırdığımız,kutlamaya kimden başlasak bilemediğimiz,bir yandan dilekler tutulurken bir yandan tüm bunları o saniyeye sığdırmanın telaşı..
Yılbaşının şanslı kentleri de vardır üstelik! Bu gecenin en güzel rengi kırmızı bazı şehirlerde kar beyazıyla buluşur.Gerçek kışın yaşandığı bu şehirlerin evleri, yanan ateşin çıtırtıları ve pencereden görünen kar manzarasıyla birleşince yeni yıl ruhu diye işte buna denir! :)
Yılbaşı evde olmak iyidir,gerçek yılbaşı manzarası düşünülenin aksine ancak bir “evde” kurulabilir.Gelenekler ne günler içindir değil mi? Güzel bir yemek sofrası,nefis bir pasta,kar tanesi desenli kazak,kış tatlıları,odun ateşi,güzel bir müzik -ki televizyon bile iyidir-,tombala oyunları-yeni nesil oyunları sıkıntılı gecelerin eğlencelerine saklayın,bu gece herşey kendiliğinden eğlenceli-..
Kış mevsiminin “dışarıda soğuk,evde huzurlu sıcaklık”  klasiğini hissetmek için yılbaşı gecesinden daha iyi zaman olabilir mi?
Şimdi yılbaşı gecesi menünüzü oluşturma,hediyeler seçme,son saniye için dilekleri hazır etme zamanı..Kar yağışı dilemeye ise şimdiden başlayabiliriz..Bizim gibi, kar yağışını unutan şehir mensupları için bile yılbaşı bu küçük mucize dileğini  fazla görmeyecektir :)
Hem atölyede, hem blogda yılbaşı hazırlıkları işte bu duygularla başladı..Biraz Noel Baba'ya özendik ve bu yeni yıl hediye kutularını hazırladık.


Yeni yıla özel ürettiğimiz tarçın ve kuş üzümü küre sabun, kutuda yerini aldı..
Hediye listenizi yapmaya başladıysanız, listeye Diolivos'un Yeni Yıl Hediye Kutusu'nu da eklemek isteyebilirsiniz..Hediyenizin ne zaman hangi adreste olmasını istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır.Üstelik diğer hediye kutuları gibi bu yeni yıl kutuları için de kargo ücreti ödemenize gerek yok..
Bizi arayabileceğiniz atölye numaraları;
0232 853 27 05 & 0554 708 48 29

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
1 9