Perşembe, Kasım 17, 2011

DİOLİVOS ZEN SERİSİ NASIL HAZIRLANDI?..

"Sıradan zihinler sıradışı olmayı ister, sıradışı zihinler ise sıradanlığın içinde rahat eder.."
Butik Çiftlik'teki yaşantımızda doğaya yakından bakmaya başladığımızdan beri bazı kavramlar değişti.Sıradanlığın aslında sadelik, sadeliğin de ne denli görkemli bir şey olduğunu bize doğa öğretiyor..Burada ağaçlar, çiçekler, çimenler, yapraklar dingin, bilge, sade yaşantılarını sürdürürken biz onları nasıl böyle görkemli görebiliyoruz? Onlar özel olmaya çalışmıyorlar ve bu yüzden özeller..İlkbaharda açmaya başlayan çiçekler insan zihninde nasıl coşku uyandırıyorsa, şimdi, sonbaharda dökülen yapraklar da aynı coşku duygularını uyandırıyorlar.Bu zamana kadar dökülen yapraklar hep hüzün duygusuyla özdeşleşirken, şimdi sevinç,güven ve huzur duygusu veriyorlar.Doğa her zamanki cömertliğini bugün de gösterdi ve sırlarından birini yine paylaştı.Diyor ki; "olduğum gibiyim.."
Bu ağaçların, bitkilerin,çiçeklerin,hayvanların telaşsız hayatı hiç aksamıyor, dökülen yapraklar sürecin doğru işlediğini müjdeliyor, rekabetsiz hayatları sonsuza dek sürüyor, dönüşümden zevk alıyorlar ve bunu bizim de görmemizi sağlıyorlar. Onlar gerçekten yaşıyorlar! 
Bir süre önce, metropolden çiftlik hayatına geçişimizi üretimin diğer boyutu olan sabun atölyesi ile genişlettik.Doğanın mucizelerini kullanmak, dönüşümün parçası olmak için iyi bir yol bu; doğanın bize öğrettiklerini uygulayabileceğimiz bir yol..
Hani şirketler bazı çalışma prensipleri belirler, bizim prensiplerimizi belirlemede yol göstericimiz doğa olmaya devam ediyor. Boya kullanmadan yaptığımız, kimyasal kullanmadan köpüğünü ideal hale getirdiğimiz her sabun için mutluyuz.Doğa sadelikteki görkemi bize öğrettikçe sonsuz bir merak ve istekle, farklı gözler ve zihinlerle bakıyoruz etrafa.Bakış açılarını değiştirme zamanı bir kez daha geldiğinde, adına "Zen Serisi" diyeceğimiz bu yuvarlak sabunlar atölyeyi hareketlendirecekti..

Araştırmalar başladı; yine doğal malzemeler, yine yararlı ve mutlu edecek içerikler, katı sabun kullanımını yeni bir deneyim haline getirecek bir dizayn..Bunlar gibi istekler vardı ve cevaplar bulununca üretim başladı! Sakin, güvenli, dingin, sıradışı zihinlerin sıradan ve huzurlu çalışma süreci ve özel olmaya çalışmadan özel olabilecek bir sabun daha..

Önce kendi denemelerimizi yaptık; bu yuvarlak sabunlar hedeflediğimiz amaçlara uygun mu, buna bakmalıydık..
 Amaç; yorucu bir günün ardından zihni ve bedeni rahatlatacak uzun bir banyo keyfi..
Hafif bir masaj görevini minik haşhaş taneleri üstlenirken, zihni berraklaştıracak kokular bu masajı destekleyecekti..
Sabunlarımızın hepsi, köpürdükten sonra geride yorgun kollar bırakmamakla övünürken, bu küre sabunlar geleneği bozmamalıydı.. Ve bu küre sabunlar, kısa sürede kendisiyle aynı köpükler oluşturmasıyla gülümseme kaslarını harekete geçirmeyi başardı :)
Bu sabunlarda yine keçi sütü kullandık.Keçi sütü bir banyoyu rahatlıkla özel kılıyor..Uzun banyo keyfini yüz için de yararlı hale getirme görevi ise kildeydi.. Köpüren sabunu yüze uygulayıp bir süre bekleyince, kil maskesi seansı da başlıyordu..
Yorgun bir günün sonunda uzun bir banyo demiştik değil mi? Bazen banyo bizlerin tembellik anına denk düşer ve banyoya girmek için motive edici bir şeyler gerekir.Yeni bir tarak, yeni bir sabun, yeni bir havlu.. Küre bir sabun kullanmak yeni bir motivasyon aracı olmayı garanti ediyor.
Sabunlarımız her yaş için sağlıklı olduğundan, okul öncesi sıkıcı gelen pazar banyolarının da imajı kurtulacak gibi ne dersiniz? :)
Sonuç; küre sabunlar tüm sadeliği ve tüm görkemiyle yeni nesil banyolar için hazır..

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
1 9