Cuma, Ağustos 19, 2011

DİLİM OLARAK DİOLİVOS KASTİLYA SABUNU HAKKINDA..

Kastilya Sabunu ( Castile Soap)'nun kökeni, İspanya tarihinde, şatolar bölgesindeki Castilla Krallığı'dır. Hayvansal yağlar yerine tamamen bitkisel yağlar ile yapılan Kastilya Sabunu, tarihsel olarak son derece önemli ve değerli bir sabundur. Keşfedildiğinde tıp literatüründe sapo castilliensis adıyla yer buldu ve tüm Avrupa'da kraliyet aileleri ve zengin insanların tercihi oldu. 

 Geleneksel Kastilya Sabunu sadece zeytinyağıyla yapılır ve tüm vücut temizliğinde her yaş için kullanılır.
Günümüzde Kastilya Sabunu'nun yapımında zeytinyağı dışındaki diğer yağların kullanılması bu sabunun orijinalliğini bozsa da gerçek Kastilya Sabunu sadece zeytinyağı ile yapılır.
Zeytinyağının cildin nemini tutma özelliği vardır. Kuru ve hassas ciltler için koruma sağlar ve bebekler için de çok uygundur. Zeytinyağı ile yapılan Kastilya Sabunu gözenekleri tıkamaz. Ve gerçek Kastilya Sabunu'nun rengi beyazdır. Sadece zeytinyağı kullanılarak yapılan bir sabun yeşil ya da başka bir renk olmayacaktır.

KASTİLYA SABUNU
diolivos kastilya sabunu
İzmir Ormanköy bölgesinin %100 doğal kaliteli zeytinyağı kullanılarak hazırlanır.
Kastilya Sabunu, zeytinyağının bereket simgesini çağrıştıran geleneksel bir sabundur.Zeytinyağı, A, D, E ve K vitaminleri içerir.Zeytinyağı cilt için güçlü bir anti-septiktir. Zeytinyağının cilt ve saç besleyici özelliği ile sivilce oluşumunu önleme ve iyileştirme etkisi için diolivos kastilya sabunu yararlıdır.
diolivos kastilya sabunu ,alkol, petrol,yapay köpüklendirici ve renklendirici gibi katkı maddeleri içermez.Bu, ciltte tahriş ve alerjik reaksiyon riskini azaltır.KULLANIM ÖNERİLERİ
diolivos kastilya sabunu ,yapay köpüklendirici ve kimyasal koruyucular içermez.Bu nedenle ılık ve yumuşak suda daha iyi köpürür.Kullanım sonrası kuru ve tercihen ahşap sabunlukta muhafaza edilmeli,direkt güneş ışığından korunmalıdır.
diolivos kastilya  sabunu'nun 100gr. dilim fiyatı 5 tl. dir.
Siparişinizi KAPIDA ÖDEME kolaylığı ile vermek için  atölyeye ulaşabilirsiniz;
DİOLİVOS EL YAPIMI SABUN ATÖLYESİ
0232 853 27 05 & 0554 708 48 29
butikciftlik@hotmail.com

1 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
1 9