Pazartesi, Temmuz 04, 2011

EXECUTIVE CHEF YASİN SÖZEN 'in DİOLİVOS HAKKINDAKİ YAZISI..


Yasin Sözen; mesleği söz konusu olunca - söz konusu olmadığı bir zaman var mı hayatında bilemiyorum- yerinde saymayı aklından bile geçirmeyen, üretme eylemine değer veren, ürettiklerinin de hakkını veren bir şef..
Yasin Sözen'in yazılarını takip etmek ve mutfak, turizm, kültür haberleri için aşağıdaki web adreslerine bir göz atabilirsiniz..
www.timeturkey.net 
http://mutfakhaber.net/site/
http://www.ascilardunyasi.com/
Şefimizin yazılarında, sizi yaratıcılık ve bilim dolu sıradışı bir yöntem karşılayacak.. Moleküler Gastronomi ilginizi çekecektir..
Yasin Sözen geçen haftaki yazılarında "Diolivos El Yapımı Sabun Atölyesi" ' ne yer verdi. Keçilerimizi çok sevdi :) ve çalışmalarımız ilgisini çekti. Yasin Sözen'e arkadaşlığı için, güzel sözleri ve övgüleri için çok çok  teşekkür ediyoruz..
....

Bu yazimda sizlerle çok farkli ve bir o kadarda enerji dolu bir konuyu paylasmak istedim...Emek,hirs,azim ve çalismanin en iyi örneklerinden birini gerçeklestirmis 3 basarili kisi....
Kendi çiftliklerinde ürettikleri tamamen organik bir çok ürün ile kisa sürede dünyaya açilmislar....

KEÇI SÜTÜ SABUNU
Izmir Ormanköy bölgesinin %100 dogal kaliteli zeytinyagi ile yerel keçi sütleri kullanilarak hazirlanir. Zeytinyagi ve Keçi Sütü'nün dogal bakim etkisi ile birlesen "diolivos keçi sütü sabunu", arindirici etkisi ile her yas ve cilt tipi için güvenle kullanilabilir. Keçi sütü, cilde yararli dogal protein ve yaglari içerir ve pH seviyesi insan cildine benzer. Bu nedenle bakteri ve kimyasal maddelere karsi cildi korur.Keçi sütü dogal nemlendiricidir ve hassas ciltler çin yararlidir.
"diolivos keçi sütü sabunu" alkol, petrol,yapay köpüklendirici ve renklendirici gibi katki maddeleri içermez.Bu, ciltte tahris ve alerjik reaksiyon riskini azaltir. "diolivos keçi sütü sabunu 'nun içerdigi süt proteinleri akneye neden olan bakterileri öldürür. Keçi sütü alfa-hidroksi asit içerir, bu asitler cildi ölü derilerden arindirir. Keçi sütünün dogal nemlendirici etkisi cildi rahatlatarak egzama ve alerjilerin neden oldugu kasinmayi azaltir.
kullanim önerileri..
"diolivos keçi sütü sabunu" ,yapay köpüklendirici ve kimyasal koruyucular içermez.Bu nedenle ilik ve yumusak suda daha iyi köpürür.Kullanim sonrasi kuru ve tercihen ahsap sabunlukta muhafaza edilmeli,direkt günes isigindan korunmalidir.
"diolivos keçi sütü sabunu" ahsap ambalajinda satilir, sabunumuzun agirligi 125 gr. dir.
YESIL ÇAY SABUNU
Izmir Ormanköy bölgesinin %100 dogal kaliteli zeytinyagi ile yesil çayin anti-oksidan özelligini birlestiren “diolivos yesil çay sabunu” ciltte yumusak ve esnek bir görünüm saglar.
“diolivos yesil çay sabunu” nun cildi uyarici etkisi banyo sonrasi enerji verir.Yesil çayin içerdigi güçlü anti-oksidanlar cildi toksinlerden arindirir ve sivilce olusumunu engeller.
Tek bir yesil çay yapragi yaklasik% 30-35 polifenol hücre olusturur. Polifenoller iltihabi azaltici, hücre oksidasyonunu engelleyici, hücre yenilenme sürecini hizlandirici ve egzema,sedef,mantar gibi kasintili hastaliklarda fayda saglayici bilesiklerdir.
Yesil çay, günes isinlarinin neden oldugu kizarikliklara, yaslanma belirtilerine karsi hücre yenileyici etkiye sahiptir.
Zeytinyagi ve yesil çayin dogal bakim etkisi ile birlesen diolivos yesil çay sabunu, arindirici etkisi ile her yas ve cilt tipi için güvenle kullanilabilir.
"diolivos yesil çay sabunu" alkol, petrol,yapay köpüklendirici ve renklendirici gibi katki maddeleri içermez. Bu, ciltte tahris ve alerjik reaksiyon riskini azaltir.
kullanim önerileri..
"diolivos yesil çay sabunu" ,yapay köpüklendirici ve kimyasal koruyucular içermez.Bu nedenle ilik ve yumusak suda daha iyi köpürür.Kullanim sonrasi kuru ve tercihen ahsap sabunlukta muhafaza edilmeli,direkt günes isigindan korunmalidir.
"diolivos yesil çay sabunu" ahsap ambalajinda satilir, sabunumuzun agirligi 125 gr.dir .
YULAF SABUNU
Izmir Ormanköy bölgesinin %100 dogal kaliteli zeytinyagi ile ögütülmüs yulaf taneleri kullanilarak hazirlanir. diolivos yulaf sabunu , egzama, sedef hastaligi, günes yanigi, yaralar, suçiçegi, zehirli sarmasik, zona, isilik, böcek sokmasi gibi nedenlerle tahris olan kuru cilt üzerinde kullanmak için özellikle yararlidir.
diolivos yulaf sabunu , içindeki ögütülmüs yulaf taneleri sayesinde cilde yumusak bir sekilde peeling yapar.
diolivos yulaf sabunu ,alkol, petrol,yapay köpüklendirici ve renklendirici gibi katki maddeleri içermez.Bu, ciltte tahris ve alerjik reaksiyon riskini azaltir ve içerigindeki süt ile cildi besler.
Yulaf bitkisi her yas için yatistirici bir banyo bakimi saglar. Tüm aile için saglikli bir seçenektir.
KULLANIM ÖNERILERI
diolivos yulaf sabunu ,yapay köpüklendirici ve kimyasal koruyucular içermez.Bu nedenle ilik ve yumusak suda daha iyi köpürür.Kullanim sonrasi kuru ve tercihen ahsap sabunlukta muhafaza edilmeli,direkt günes isigindan korunmalidir.
Yulaf içeren tüm dogal sabun,cilt maskesi ve dogal bakim kürleri banyo küvetini kayganlastirici etki yapar.
Gerekli güvenlik tedbirlerinin alinmasi tavsiye edilir.
"diolivos yulaf sabunu" ahsap ambalajinda satilir, sabunumuzun agirligi 125 gr.dir.

DEFNE SABUNU
diolivos defne sabunu,
Izmir Ormanköy bölgesinin %100 dogal kaliteli zeytinyagi ile ögütülmüs defne yapraklari kullanilarak hazirlanir. “diolivos defne sabunu” nun içeriginde inek sütü vardir.Bu, cilt için besleyici ve nemlendirici etki saglar.
Laurus nobilis isimli Akdeniz defnesi güçlü bir anti-oksidan ve anti-septiktir, bu sayede ciltteki toksinleri atmayi saglar ve cildi dezenfekte eder.
diolivos defne sabunu ,alkol, petrol,yapay köpüklendirici ve renklendirici gibi katki maddeleri içermez.Bu, ciltte tahris ve alerjik reaksiyon riskini azaltir ve içerigindeki süt ile cildi besler.
KULLANIM ÖNERILERI
diolivos defne sabunu ,yapay köpüklendirici ve kimyasal koruyucular içermez.Bu nedenle ilik ve yumusak suda daha iyi köpürür.Kullanim sonrasi kuru ve tercihen ahsap sabunlukta muhafaza edilmeli,direkt günes isigindan korunmalidir.
diolivos defne sabunu kilogram olarak satilir .Dilediginiz miktarda siparis verebilirsiniz.

LAVANTA SABUNU
diolivos lavanta sabunu,
Izmir Ormanköy bölgesinin %100 dogal kaliteli zeytinyagi ile ögütülmüs lavanta taneleri kullanilarak hazirlanir. “diolivos lavanta sabunu” nun içeriginde inek sütü vardir.Bu, cilt için besleyici ve nemlendirici etki saglar.
Lavantanin üretim merkezi Fransa – Provence ‘ dir. Tüm Akdeniz ülkelerinde, Ispanya, Fas, Italya, eski Yugoslavya’nin yani sira son yillarda da yurdumuzun Isparta ve Konya yörelerinde de ekimine baslanmistir. Yurdumuzda ekilen lavanta türü Lavandin ( Melez lavanta ) dir.
diolivos lavanta sabunu, içerdigi lavanta taneleri ile cilde peeling yapar ve dogal kokusu ile rahatlatici etki saglar.
diolivos lavanta sabunu ,alkol, petrol,yapay köpüklendirici ve renklendirici gibi katki maddeleri içermez.Bu, ciltte tahris ve alerjik reaksiyon riskini azaltir ve içerigindeki süt ile cildi besler.
KULLANIM ÖNERILERI
diolivos lavanta sabunu ,yapay köpüklendirici ve kimyasal koruyucular içermez.Bu nedenle ilik ve yumusak suda daha iyi köpürür.Kullanim sonrasi kuru ve tercihen ahsap sabunlukta muhafaza edilmeli,direkt günes isigindan korunmalidir.
diolivos lavanta sabunu kilogram olarak satilir. Dilediginiz miktarda siparis verebilirsiniz.

KASTILYA SABUNU
diolivos kastilya sabunu
Izmir Ormanköy bölgesinin %100 dogal kaliteli zeytinyagi kullanilarak hazirlanir.
Kastilya Sabunu, zeytinyaginin bereket simgesini çagristiran geleneksel bir sabundur.Zeytinyagi, A, D, E ve K vitaminleri içerir.Zeytinyagi cilt için güçlü bir anti-septiktir. Zeytinyaginin cilt ve saç besleyici özelligi ile sivilce olusumunu önleme ve iyilestirme etkisi için diolivos kastilya sabunu yararlidir.
diolivos kastilya sabunu ,alkol, petrol,yapay köpüklendirici ve renklendirici gibi katki maddeleri içermez.Bu, ciltte tahris ve alerjik reaksiyon riskini azaltir.
KULLANIM ÖNERILERI
diolivos kastilya sabunu ,yapay köpüklendirici ve kimyasal koruyucular içermez.Bu nedenle ilik ve yumusak suda daha iyi köpürür.Kullanim sonrasi kuru ve tercihen ahsap sabunlukta muhafaza edilmeli,direkt günes isigindan korunmalidir.

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
1 9