Pazartesi, Temmuz 04, 2011

DİLİM OLARAK DİOLİVOS BİBERİYE SABUNU..

diolivos biberiye sabunu,
İzmir Ormanköy bölgesinin %100 doğal kaliteli zeytinyağı, biberiye yağı ve öğütülmüş biberiye taneleri kullanılarak hazırlanır.
Biberiye riboflavin* (B2 vitamini) içerir.

Hafıza için : Hafızayı kışkırtmak ve zihinsel aktiviteyi artırmak: Bazı araştırmalar biberiyenin beyindeki nörotransmitterlerdeki arızaları önlemeye yardımcı olduğunu gösterir. Newcastle Northumbria Üniversitesi'nden Dr. Mark Moss tarafından yapılan bir çalışmada elde edilen sonuçlarda, biberiye-infüze hücrelerinin etkisi ile işçilerde daha uzun süreli bellek gözlemlendi ve daha fazla uyanık hissettiklerini gösterdi. Bu özellik sayesinde, Biberiye "hatırlama otu" lakaplı oldu .
Detokslayıcı: Biberiye, antiseptik özelliği ile cilt ve saç toksinlerinin atılmasına yardımcı olur.
Şifa :Biberiye aynı zamanda akne, egzema ve dermatit gibi cilt hastalıkları iyileştirmeye yardımcı anti-inflamatuar özellikleri vardır.
Hücre büyümesini teşvik: Saçın daha hızlı ve güçlü büyümesini sağladığı ve erken ağarmayı yavaşlattığı bilinmektedir .
Daha uzun süre genç görünümlü bir cilt :  Deri hasarlarını önlemek için UV ışınlarından cildi korur.
Kan dolaşımını arttırır.
Bellek teşvik ve hafıza kaybı yavaşlatır: Biberiye alarm etkili kokusu ile zihinsel uyarılma sağlar. 


diolivos biberiye sabunu, içerdiği biberiye taneleri ile cilde peeling yapar ve doğal kokusu ile rahatlatıcı etki sağlar.
diolivos biberiye sabunu ,alkol, petrol,yapay köpüklendirici ve renklendirici gibi katkı maddeleri içermez.Bu, ciltte tahriş ve alerjik reaksiyon riskini azaltır.


KULLANIM ÖNERİLERİ

diolivos biberiye sabunu ,yapay köpüklendirici ve kimyasal koruyucular içermez.Bu nedenle ılık ve yumuşak suda daha iyi köpürür.Kullanım sonrası kuru ve ahşap sabunlukta muhafaza edilmeli,direkt güneş ışığından korunmalıdır.100 gr. dilim fiyatı 5 TL.dir.
Siparişinizi kapıda ödeme kolaylığıyla verebilirsiniz.
50 lira ve üzeri siparişlerinizde KARGO ÜCRETSİZDİR..
SİPARİŞ İÇİN ;
DİOLİVOS EL YAPIMI SABUN ATÖLYESİ
0232 853 27 05
&
0554 708 48 29

*RİBOFLAVİN

B2 vitamini ilk defa sütten elde edilir ve bu nedenle laktaflavin denilir. Bütün bitkiler ve mikroorganizmalar tarafından sentezlenebildiği halde hayvansal organizmalar tarafından sentezlenemez. riboflavin bir izoalloksazin türevidir.
İzoalloksazinin 10 nolu azotu riboz şekerinin indirgenmesiyle oluşan ribitole bağlanır. Riboflavinin, ribitol grubunun 5'C atomuna bağlanmasıyla (ester bağıyla) flavinmononükleotid (FMN) oluşur. FMN'ye Adenilat (AMP) bağlanması ile Flavinadeninnükleotid (FAD) meydana gelir. Flavoproteinler veye flavoanzimler olarak bilinen indirgenme yükseltgenme enzimlerinin prostetik gruplarıdır.
Bu enzimler piruvatın yağ asitlerinin aminoasitlerin oksidatıi yıkımına ve taşınım olaylarına katılır. B2 vitamini yani riboflavin, pentoz şeker olan ribitol ve lumikromdan oluşur. Görünür ve uv ışında bozulur. Göz yorgunluğu, kataraktların önlenmesi ve tedavisi için gereklidir; karbonhidrat, yağ ve protein metabolizmasına yardımcı olur.
Ayrıca deri dokularının, tırnakların ve saçların oksijen kullanımına destek verir, kepekleri giderir.
Bunların yanı sıra demir ve B6 vitamini alımına yardımcı olur, eksikliği ise hamilelikte bebeğin gelişimine zarar verebilir. heterosiklik bir yapıya bağlı ribitolden oluşur. Renkli, ısıya dayanıklı, uv ye duyarlı, bitkisel kaynaklıdır. Hayvanlarda sentezlenemez.
Riboflavin flavokinaz enzimi ile aktif formu olan FMN'ye dönüşür. FMN'ye ATP'nin AMP grubu bağlanarak FAD sentez edilir. Koenzim olarak FMN ve FAD'ye ihtiyaç duyan enzimler flavoproteinler denir.
Hücrede enerji oluşumu ve hücre solunumunda önemlidir.
Kaynakları: en çok süt ve süt ürünleri, bira ve ekmek mayası. böbrek, domates kuru baklagiller, balık, yeşil yapraklı bitkiler, süt, yumurta, karaciğer. tahıllarda yetersizdir.
Cilde ve saça uygulandığında sağlıklı hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Saç temizliğinde kullanıldığında biberiye, daha hızlı büyüyen ve daha güçlü saçı teşvik eder.
Hafıza için : Hafıza kışkırtmak ve zihinsel aktiviteyi artırmak: Bazı araştırmalar biberiye beyindeki nörotransmitterlerdeki arızaları önlemeye yardımcı olduğunu gösterir. Newcastle Northumbria Üniversitesi'nden Dr Mark Moss tarafından yapılan bir çalışmada elde edilen sonuçlarda, biberiye-infüze hücrelerinin işçilerde daha uzun süreli bellek gözlemlendi ve daha fazla uyanık hissettiklerini gösterdi. Bu özellik için, Biberiye "hatırlama otu" lakaplı oldu .
Detokslayıcı: Biberiye, antiseptik özelliği ile cilt ve saç toksinlerinin atılmasına yardımcı olur.
Şifa :Biberiye aynı zamanda akne, egzema ve dermatit gibi cilt hastalıkları iyileştirmeye yardımcı anti-inflamatuar özellikleri vardır.
 100 gr. dilim fiyatı 5 TL.dir.
Siparişinizi kapıda ödeme kolaylığıyla verebilirsiniz.
50 lira ve üzeri siparişlerinizde KARGO ÜCRETSİZDİR..
SİPARİŞ İÇİN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ;
DİOLİVOS EL YAPIMI SABUN ATÖLYESİ
0232 853 27 05
0554 708 48 29

2 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
1 9